2013 m. vasario 25 d.

Eksperimentai virtuvėje: vištienos troškinys

Vištiena – sveikas ir maistingas produktas, vienas geriausių gyvulinių baltymų šaltinių. Vištienoje riebalų kur kas mažiau nei jautienoje, kiaulienoje ar avienoje, o baltymų – tiek pat arba net šiek tiek daugiau.
Šį kartą siūlau gardaus vištienos troškinio receptą. Išbandykite - tikrai patiks :)

4-5 porcijoms reikės:
500-600 g. vištienos filė;
500 ml vištienos sultinio (naudojau pačios virtą vištienos ir įvairių daržovių sultinį);
4 skiltelių česnako;
1 obuolio;
1/2 paprikos;
75 g. razinų;
1 svogūno;
25 g. sviesto;
druskos pagal skonį;
3 a.š. kario prieskonių.

Gaminimo eiga:
Įkaitintame svieste apkepti vištienos gabaliukus iš abiejų pusių, išimti juos iš keptuvės ir sudėti į lėkštę.
Į tą pačią keptuvę sudėti susmulkintą svogūną ir česnaką ir šiek tiek apkepti, kol pradės gražiai ruduoti.
Užkaisti puodą, supiltį į jį vištienos sultinį, sudėti apkeptus vištienos gabaliukus, svogūną ir česnaką, pagal skonį įberti kario prieskonių ir druskos. Šiek tiek patroškinti.
Kiek vėliau į puodą su vištiena sudėti supjaustytą papriką, obuolį bei nuplautas razinas.
Troškinti, kol vištiena ir daržovės visiškai išsitroškins.
Patiekti su ryžių, grikių ar kitu mėgstamu garnyru. Žinoma, troškinys taip pat labai skanus ir be jokio garnyro :)

Skanaus!

Eksperimentai virtuvėje: bananiniai blyneliai

Šiandien ruošiau vienus mėgstamiausių savo pusryčių, kurių itin lengvu ir greitu receptu skubu pasidalinti ir su jumis :)
Vienai porcijai reikės:
1 banano;
1 kiaušinio;
0,5 a.š. vanilinio cukraus;
šiek tiek kokosų aliejaus kepimui.

Gaminimo eiga:
Bananą smulkiai supjaustyti į indą, įmušti kiaušinį, įdėti vanilinio cukraus. Viską gerai išmaišyti, kol bananas ir kiaušinis sudarys maždaug vientisą masę.
Keptuvę gerai įkaitinti, padengti jos dugną šiek tiek kokosų aliejaus (ar kito mėgstamo/turimo aliejaus) ir telieka tik pati smagiausia dalis – iškepti tuos mažus nenaudelius ir linksmai juos suvalgyti :)
Labai greita, sotu ir nepaprastai skanu. Tinka su įvairiais vaisiais, uogomis, jogurtu - tik fantazijos ir skonio reikalas.
Šįryt prie blynelių pasirinkau kivį, braškes ir šiek tiek cinamono - galėčiau kasdien valgyti tokius pusryčius! :)
Skanaus!

2013 m. vasario 23 d.

Eksperimentai virtuvėje: vištienos ir daržovių sriuba

Sriuba - išties nuostabus patiekalas, kadangi  palaiko organizme skysčių santykį, skatina virškinimo sulčių išsiskyrimą ir yra itin lengvai įsisavinama į organizmą. Be to, nepaslaptis, kad sriubą paruošti kainuoja tikrai nedaug, tad tai puikus pasirinkimas ir siekiantiems sutaupyti :)
Šiandien noriu pasidalinti vienos itin gradžios, lengvai pagaminamos ir nekaloringos (100 gramų šios sriubos - vos 26 kcal!) sriubos receptu.
Sriubai paruošti reikės:
vištienos (tinka bet kokios vištos dalys -  šlaunelės, krūtinėlė, sparneliai);
8 puodelių vandens;
1 v.š. druskos;
2 didelių svogūnų;
4 česnako skiltelių;
1 poro;
2 morkų.

Gaminimo eiga:
Vištieną sudėti į puodą. Odelės nulupti nereikia, nes ji suteiks sriubai papildomo, intensyvesnio, sodresnio skonio. Kaip minėjau, tinka bet kokios vištos dalys - aš naudojau  ketvirčius.
Vištieną užpilti šaltu vandeniu, kad apsemtų, įdėti vieną valgomą šaukštą druskos.
Pradedant sriubai virti, sumažinti ugnį ir nugriebti iškylančias putas bei riebalus.
Vištienai jau gerokai apvirus sudėti supjaustytus svogūnus bei nuluptas, tačiau nepjaustytas česnako skilteles bei griežinėliais supjaustytas morkas. Šiek tiek vėliau suberti ir griežinėliais supjaustytus porus. Svarbu daržovių į sriubą nesudėti per anksti, kad jos nepervitų
Maždaug po 30-40 minučių nuo sriubos virimo pradžios (priklausomai nuo naudojamų vištienos dalių bei puodo, kuriame verdama sriuba) išvirusią vištieną išimti, nulupti odelę, mėsą suplėšyti ir vėl sudėti į sriubą. Mėsos turėtų būti maždaug du puodeliai. Man, atskyrus vištieną nuo kaulų ir odos, gavosi apie 180 gramų mėsos.
Štai ir viskas - labai nesudėtingas, tačiau tikrai skanus ir sotus patiekalas :)
Skanaus!

2013 m. vasario 22 d.

Eksperimentai virtuvėje: varškėčiai su bananų ir slyvų padažu

Taip, taip - keptas maistas tikrai nėra sveikiausias pasirinkimas, tačiau be galo pasiilgau varškėčių, kurie vaikystėje buvo taip laukiami ant pusryčių ar pietų stalo... :)
Šiek tiek pakoregavau įprastinį, daugumos naudojamą receptą - nenaudojau miltų, druskos, cukraus, kepimui naudojau nerafinuotą, šalto spaudimo kokosų aliejų.
Rezultatas - auksinio atspalvio, traškūs išorėje, tačiau minkšti viduryje varškėčiai, kurių receptu skubu pasidalinti.

Man gavosi 14 vidutinio dydžio varškėčių, kurių turėtų pakakti 3-4 porcijoms.
Reikės:
400 g. liesos varškės;
10 v.š. manų kruopų;
2 kiaušinių.

Padažui:
150 g. lieso, natūralaus skonio jogurto;
10 džiovintų, vandenyje išmirkytų slyvų;
1 vidutinio dydžio banano.

Gaminimo eiga:
Iš varškės, manų kruopų ir kiaušinių užminkome tešlą, šiek tiek palaukiame, kol manų kruopos išbrinks. Tuomet formuojame apvalius plokščius varškėčius, dedame į įkaitintą keptuvę su kokosų aliejumi ir vis apversdami kepame ant vidutinio stirprumo ugnies, kol gražiai, švelniai paruduos.
Prie šių varškėčių tinka labai įvairūs padažai - priklauso tik nuo jūsų skonio ir fantazijos. Kadangi aš esu saldžių patiekalų mėgėja, šį kartą gaminau būtent saldų padažą. 
Bananus ir išmirkytas, nusausintas slyvas gerai sutriname ir užpilame natūralaus skonio jogurtu.
Iškeptus varškėčius užpilame padažu ir skanaujame :)

100 g. keptų varškėčių - 160 kcal.
100 g. padažo - 95 kcal.
Skanaus!

2013 m. vasario 21 d.

Plaukų priežiūra: natūralūs aliejai

Aliejai dėl savo drėkinančių, maitinančių, gydančių, stimuliuojančių ir stirpinančių savybių odos bei plaukų priežiūrai naudojami jau labai senai. Tačiau pastaruoju metu naudoti natūralius, nerafinuotus aliejus plaukų priežiūrai merginų tarpe tapo itin populiaru. Aš - taip pat ne išimtis :)

Įvairius aliejus naudoju jau maždaug dvejus metus ir per tą laiką teko išbandyti pakankamai daug skirtingų aliejų. Šiame įraše pasistengsiu ne tik išvardinti, kokią teigiamą įtaką konkretūs aliejai teoriškai turėtų daryti, bet ir pasidalinsiu savo asmenine patirtimi, kurie aliejai ir kodėl patiko/nepatiko. Taigi, pradedam! :)

  • Kokosų aliejus. Bene populiariausias aliejus plaukų priežiūrai. Jis minkština, drėkina ir nepalieka riebumo jausmo ant išplautų plaukų. Taip pat teigiama, kad jis skatina plaukų augimą, storina plaukus ir naikina pleiskanas.
    Asmeninė patirtis: nuostabus aliejaus kvapas; puikiai tinka naudoti tiek kaip aliejinę kaukę plaukams, tiek kaip kūno losjoną, tiek gardiems blyneliams išsikepti :) Tačiau, panaudojus ilgesnį laiką pastebėjau, kad plaukų galiukai nuo šio aliejaus pradėjo šiek tiek sausėti, tad dabar plaukams jį naudoju gerokai rečiau.
    Bendras vertinimas: 9/10
  • Ricinų aliejus. Teigiama, kad jis storina plaukus, skatina plaukų augimą, drėkina, padeda kovoti su galiukų skilinėjimu ir plaukų pūtimusi.
    Asmeninė patirtis: labai tirštas, sunkiai tepasi ant plaukų, gan sunkiai išplaunamas. Tačiau puikiai drėkina, plaukai tampa švelnūs, glotnūs, neišsipūtę.
    Manau, geriausia jį naudoti maišant su kitais, skystesniais aliejais - tuomet tiek užtepimas ant plaukų, tiek išplovimas bus gerokai sklandesnis :)
    Bendras vertinimas: 8/10.
  • Makadamijos aliejus. Taip pat gan populiarus aliejinėms plaukų kaukėms daryti. Padeda atstatyti ir išlaikyti odos drėgmę, maitina, jame gausu riebiųjų rūgščių, antioksidantų, ypač vitamino E.
    Asmeninė patirtis: lengvai tepasi, gan skystos konsistencijos; tikrai puikiai drėkina, maitina išsausėjusius plaukus; mažina plaukų vėlimąsi ir pūtimąsi; gan ilgą laiką buvo mano mėgstamiausias aliejus plaukų priežiūrai.
    Bendras vertinimas: 9/10.
  • Argano aliejus. Teigiama, kad šis aliejus atstato sausų ir pažeistų plaukų būklę, drėkina, stiprina, plaukai tampa glotnesni, blizgantys ir lengviau iššukuojami.
    Asmeninė patirtis: kvapas gal kiek keistokas, bet malonus; labai gerai įsigeria; nepalieka riebumo pojūčio išsiplovus plaukus. Sunaudojau keletą buteliukų, tačiau didelio įspūdžio nepaliko - tikrai trūko drėkinimo. Beje, pakankamai brangus lyginant su kitais aliejais.
    Bendras vertinimas: 7/10.
  • Alyvuogių aliejus. Tai dar vienas ypač populiarus aliejus plaukų priežiūrai. Drėkina, giliai maitina, stiprina plaukus, padeda kovoti su pleiskanomis, turi stiprių antioksidantų, kurie mažina plaukų slinkimą.
    Asmeninė patirtis: Tai dar vienas aliejus, kuris puikiai tinka tiek kaip kosmetinė priemonė, tiek kaip maisto produktas. Kvapas gan intesyvus; neitin skysta konsistencija; drėkina, maitina išties nuostabiai - po alyvuogių aliejaus kaukės plaukai žymiai švelnesni, minkštesni, labai lengvai šukuojami.
    Bendras vertinimas: 10/10.
  • Avokadų aliejus. Jame gausu maistingų medžiagų, amino rūgčių, vitaminų A, B, D ir E. Drėkina, giliai maitina, stiprina plaukus, suteikia blizgesio.
    Asmeninė patirtis: Kaip sakoma, geriausią pasilikau pabaigai :) Tai pats mėgstamiausias mano aliejus, kuriam neprilygsta nei vienas kitas iki šiol išbandytas. Po avokadų aliejaus kaukės plaukai nuostabiai žvilga, tampa švelnūs, slidūs, nesivelia, nesipučia. Nesunkiai tepasi, lengvai išsiplauna.
    Bendras vertinimas: 10+/10
Šiuo metu dar turiu abrikosų kauliukų ir puošniųjų atalių aliejus, tačiau juos naudojau dar tik po keletą kartų, tad kol kas dar per anksti pateikti kokį nors šių aliejų įvertinimą.

Kaip naudoti aliejus plaukų priežiūrai?
Ant plaukų geriausia tepti šiek tiek pašildytą aliejų ar kelių skirtingų aliejų mišinį. Aš dažniausiai aliejinę kaukę darausi vakare, prieš miegą. Šiek tiek sudrėkinu plaukus, ištepu pašildytu aliejumi, ypač susikoncentruodama ties plaukų galiukais, kadangi jiems drėgmės trūksta labiausiai. Tuomet plaukus supinu į lengvą kasą ir labanakt, vaikučiai! :)
Renkatis aliejų, svarbiausia etiketėse ieškokite: nerafinuotas, nedezodoruotas, tyras, šalto spaudimo, ekologiškas. Tokį aliejų galite drąsiai naudoti tiek grožio pricedūroms, tiek maisto ruošimui. Ir nepamirškite, kad kas tinka vienam žmogui, nebūtinai tinka kitam, tad renkatis aliejų plaukų priežiūrai patariu eksperimentuoti, išbandyti kuo daugiau skirtingų aliejų, kol rasite labiausiai tinkatį ir pateisinantį lūkesčius :)

Būkime gražios! 

Eksperimentai virtuvėje: lašišos ir avokado sumuštiniai

Daugelis teigia, kad pusryčiai - kone pagrindinis dienos valgis. Tad šįryt nusprendžiau pasigaminti sočius ir maistingus pusryčius. Receptą siūlau ir jums, tikiuosi, kad patiks :)
Reikės:
3 viso grūdo "duoniukų" (mano labai mėgstami yra Sonko firmos, tad būtent juos ir naudojau);
avokado;
rūkytos lašišos;
krapų;
citrinos sulčių.

Na, o gaminimas labai paprastas - ant duonelės užtepti avokadą, mažais gabaliukais suplėšytą lašišą ir krapus, užspausti šviežių citrinos sulčių.

Tiesa, mano naudotas avokadas nebuvo toks prinokęs, kad galėčiau jį tepti, tad tiesiog susmulkinau smulkintuvu. Kitą kartą ieškosiu labiau prinokusio, kad galėčiau tepti kaip sviestą :)

Šių pusryčių energinė vertė - 260 kcal. 
Taip pat manau, kad šis patiekalas puikiai tiktų ir kaip greitai paruošiamas užkandis netikėtai užsukusiams svečiams pavaišinti :)

Skanaus!

2013 m. vasario 20 d.

Eksperimentai virtuvėje: makaronai su tofu ir daržovėmis

Prieš keletą dienų pirmą kartą nusipirkau sojų varškės - tofu. Labai nekantravau jos paragauti, bet nesinorėjo valgyti "paprastai" - tiesiog vartoti kaip vieną iš sumusštinio sudedamųjų dalių. Tad paieškojau receptų su tofu, išsirinkau man labiausiai patinkantį, šiek tiek pakoregavau pagal save ir dabar pristatau jūsų teismui :)
Manau, šis patiekalas puikiai tiktų pietums arba vėlyviems savaitgalio pusryčiams.


4-5 porcijoms (priklausomai nuo to, ar labai alkani esate :) ) reikės:
250 g. makaronų (naudojau spagečius iš kukurūzų ir ryžių miltų);
130 g. tofu - sojų varškės;
1 saujos svogūnų laiškų;
1 svogūno;
1 morkos;

1 šaukšto aliejaus (naudojau alyvuogių);
100 ml. sultinio (naudojau pačios virtą vištienos ir įvairių daržovių sultinį);
1 v.š. kario prieskonių;

druskos pagal skonį;
saujelės džiovinto baziliko.


Gaminimo eiga:
Sojų varškę supjaustyti storomis riekelėmis. Keptuvėje įkaitinti šaukštą aliejaus ir apkepinti tofu, kol ji įgaus auksinį atspalvį.
Svogūną ir svogūnų laiškus susmulkinti, morkas supjaustyti šiaudeliais.
Makaronus išvirti šiek tiek pasūdytame vandenyje. Išvirtus makaronus nusunkti, perlieti šaltu vandeniu.
Į švarią keptuvę supilti sultinį ir sudėjus kario prieskonius, svogūną, svogūnų laiškus ir morkas patroškinti, kol suminkštės.
Daržovėms suminkštėjus sudėti jas dubenį kartu su išvirtais makaronais, apkepta tofu ir bazilikais ir gerai išmaišyti. Patiekti iškart.


Beje, jei neturite sultinio, daržoves galima apkepti ir aliejuje, tačiau tuomet patiekalas bus kaloringesnis.

Mano pagaminto patiekalo 100 g - 178 kcal.

Skanaus!

P.S. Gal žinote, ką dar būtų galima pasigaminti iš tofu?

Kodėl nagų lakas greitai atsilupa?

Tvarkingi, išpuoselėti nagai, gražus manikiūras puošia kiekvieną moterį, tačiau dažnai susiduriama su problema, kad nagų lakas laikosi vos 1-2 dienas ir greitai atsilupa. Tad kas sukelia šią problemą ir kaip ją spręsti, kad visuomet atrodytume nepriekaištingai? :)

Galimos problemos priežastys: 
Sausi, neprižiūrėti, besisluoksniuojantys nagai;
Nekokybiškas, pasenęs nagų lakas;
Lakuojami nagai nėra tinkamai nuvalyti;
Nenaudojamos priemonės, tvirtinančios nagų lako spalvą;
Lakuojama nelygiais, storais sluoksniais;
Nagų lakas džiovinamas per trumpai;
Nesaugoma nagų atliekant įvairius buities darbus.
Problemos sprendimo būdai:
Vartoti vitaminus, skirtus nagų priežiūrai ir stiprinimui;
Naudoti kokybišką, geriausią - stiklinę nagų dildę;
Prieš lakuojant nagus įsitikinti, kad senas nagų lakas tinkamai nuvalytas ir kad ant nagų nėra riebalinio sluoksnio;
Naudoti nagų lako pagrindą ir skaidrų viršutinį nagų lako sluoksnį;
Prieš lakuojant nagų laku įsitikinti, kad nagų lako pagrindas visiškai išdžiūvęs (palaukti apie 5-10 min);
Naudoti tik kokybišką, nepasenusį nagų laką (paprastai nagų lako galiojimo laikas yra apie 2 metus nuo buteliuko atidarymo);
Nenaudoti greitai džiūstančio nagų lako;
Stengtis lakuoti tolygiai, plonais sluoksniais;
Leisti nagams tinkamai išdžiūti (~1 h);
Išdžiūvus nagams rankas patepti drėkinančiu kremu;
Kiekvieną dieną pakartotinai užlakuoti nagus skaidriu nagų lako sluoksniu;
Atliekant buities darbus, mūvėti specialias pirštines.
Kaip taisyklingai lakuoti nagus? 
Ir pabaigai keletas įdomiai, originaliai ir tvarkingai nulakuotų nagų nuotraukų. Gražaus manikiūro! ;)
O kaip jūs prižiūrite savo nagus? Ar turite mėgstamiausią nagų lako spalvą? :)

2013 m. vasario 19 d.

Eksperimentai virtuvėje: avižiniai sausainiai

Kaip jau minėjau, stengiuosi reguliuoti mitybą, keisti valgymo įpročius sveikesniais. Deja, esu nepataisoma smaližė, kuriai kasdien būtina suvalgyti liaudiškai tariant "kažką skanaus" :)

Tad pabandžiau atrasti alternatyvą įprastiems saldumynams - norėjosi skanaus, pakankamai sveiko, mažiau kaloringo ir, žinoma, saldaus deserto/užkandžio. Rezultatas - avižiniai sausainiukai, kurie turi gerokai mažiau kalorijų nei kiti įprasti saldėsiai (pieniškas šokoladas, pyragėliai, bandelės ir panašiai).

100 g šių sausainių - 221 kcal.
Beje, taip pat svarbu, kad jie pakankamai sveiki - nenaudojau nei cukraus, nei miltų.


Pirmam kartui kepiau tikrai nedaug, nes nežinojau, koks bus skonis (dabar drąsiai galiu teigti, kad sausainiukai labai labai skanūs!). Gavosi 12 vidutinio dydžio sausainių. Jei norėtumėt išsikepti daugiau sausainių, tiesiog visų ingridientų reiktų dėti proporcingai daugiau.

Sausainiukams kepti naudojau:

1,5 banano;
100 g. avižinių dribsnių;
50 g. razinų;
50 g. džiovintų spanguolių;
3 v.š. alyvuogių aliejaus (galima naudoti ir kitokį aliejų).
Taip pat dar būtų galima dėti šiek tiek druskos ir kelis lašus vanilės esencijos, bet aš puikiai apsiėjau ir be šių priedų :)

Beje, razinas ir spanguoles galima pakeisti bet kokias kitais mėgstamais džiovintais vaisiais, uogomis ar riešutais - kiekvienam pagal skonį. Labai mėgstu razinas, o spanguoles dar labiau, dėl to mano sausainiukai būtent su šiomis uogomis :)


Gaminimo eiga:

Bananus reikia gerai sutrinti, tada supilti visus likusius produktus ir gerai išmaišyti. Tešlą palaikyti apie 15 minučių, kad visi skoniai susimaišytų. Dėti po šaukštą tešlos ant skardos (arba galima ir į formeles) ir kepti apie 20 minučių 180 C orkaitėje, kol gražiai paruduos.

Skanaus!


Sveikame kūne - sveika siela! 2 dalis

Senesniame įraše kalbėjau apie sportą, tačiau reikia nepamišti ir kito itin svarbaus sveikos gyvensenos elemento - mitybos. Taigi šis įrašas būtent ir bus skirtas senai žinomiems, bet galbūt primirštiems mitybos principams aptarti.

Visavartė mityba - mūsų sveikatos, darbingumo, geros nuotaikos pagrindas. Kuo įvaresnį maistą renkamės, tuo daugiau skirtingų maistinių medžiagų gauname, o tai užtikrina visapusišką mūsų organizmo poreikių patenkinimą. Taigi, keletas, mano manymu, svarbių mitybos principų, kuriais vadovaujantis mityba bus visavertė, o kūno formos labiau džiuginančios:

1. Kuo rūpestingiau rinktis maistą - t.y. skaityti produktų etiketėse nurodomą informaciją. Maisto produktų gamintojai savo produktų etiketėse nurodo daug svarbios informacijos - produkto maistinę, energinę vertę, sudėtį, tad skaitykime ir domėkimės, ką perkame ir vartojame :)

2. Valgyti mažomis porcijomis, tačiau dažnai. Jokiu būdu neleisti organizmui badauti. Optimali pertrauka tarp valgymų - 3-4 valandos. Jeigu žinau, kad būsiu labai užsiėmusi ir neturėsiu laiko grįžti namo pavalgyti, visuomet pasiimu su savimi namuose ruošto maisto, kad netektų kęsti alkio.

3. Mitybos įvairumas. Maisto produktus kasdien rinktis iš visų maisto produktų grupių. Įvairus maistas užtikrina visapusišką organizmo poreikių patenkinimą, todėl tokios dietos, kaip kiaušinių, grikių, vaisių ir panašiai, kurios yra sudaromos pagrinde iš vieno produkto arba vienos produktų grupės tikrai nėra naudingos organizmui.

4. Pusryčiai - būtini! Juk neveltui sakoma, kad pusryčių negalima atiduoti net draugui :) Pusryčiams labai tinka grūdų košė - avižiniai dribsniai, grikiai ir panašiai, nes tai angliavandeniai, suteikiantys energijos, kuri taip reikalinga pradedant naują dieną.

5. Maistą kuo geriau sukramtyti. Taip organizmas jį geriau suvirškins ir įsisavins daugiau maisto medžiagų.

6. Vartoti mažiau kepto maisto. Geriausia būtų maistą virti, troškinti, kepti ant grotelių, virti garuose. Taip pat nereiktų pamiršti ir natūralaus, neapdoroto maisto - vaisių, daržovių, riešutų.

7. Valgant neužsiimti "pašaline veikla" - televizoriaus žiūrėjimu, knygos skaitymu, naršymu internete ir panašiai. Bet kokie pašaliniai dirgikliai atitraukia dėmesį nuo maisto ir dažnai paskatina suvalgyti daugiau negu reikia. Be to, ne taip kreipiamas dėmesys į maisto kramtymą, kadangi smegenys būna užimtos kitais dalykais :)

8. Naudoti mažesnes lėkštes. Akivaizdu - į mažas lėkštes tiesiog netelpa mažiau maisto :) Tačiau psichologiškai atrodys, kad maisto yra daug. Mažesnių indų naudojimas padės nepersivalgyti ir nuo stalo pakikti greičiau.

9. Ir, svarbiausia, gerti daug vandens! Patartina apie 8 stiklines per parą. Vanduo padės ne tik numalšinti troškulį ir alkį, tačiau ir valys organizmą. Neabejotinas ir kitas vandens poveikis - pakankamai drėgmės gaunantis organizmas atsidėkoja stipriais plaukais, nagais ir jauniau atrodančia oda.


Vėliau pažadu pasidalinti sveikų, mažai kaloringų ir labai skanių patiekalų receptais bei nuotraukomis! ;)

Sveikame kūne - sveika siela!

Nepaslaptis, kad nenumaldomai artėjant šiltajam metų sezonui, dauguma susimąstome apie savo kūno linijas, kurios per žiemą neretai pasidengia "šiltesniu sluoksniu" :)

Aš - taip pat neišimtis. Tad prasidėjus naujiesiems metams, naujai pradžiai, nusprendžiau iš pagrindų pakoreguoti mitybos įpročius bei pradėti sportuoti.

Tiesą sakant, su sportu niekada nedraugavau, tad buvo tikrai sunku prisiversti. Iš pradžių mąsčiau apie sporto klubą, tačiau greitai supratau, kad šiuo metu tai man būtų ne pagal kišenę. Bėgimas, važinėjimas dviračiu? Pamaniau, kad šaltą žiemą, slidžiais keliais tai irgi nebūtų išeitis. 


Tačiau nepasidaviau šiems pasiteisinimams ir nepraradau ryžto pradėti sportuoti, todėl susidomėjau galimybėmis sportuoti namuose. Ir jau aštuntą savaitę sportuoju pagal vieną iš Beachbody programų - Turbo Fire! Kaip teigiama šios programos aprašyme - tai intensyvi kardio programa, kuri padės sulieknėti atliekant pratimus, sudeginančius iki 9 kartų daugiau riebalų ir kalorijų lyginant su įprastomis kardio treniruotėmis.
Treniruotės trunka apie 1 valandą, 6 kartus per savaitę - tai tikrai pakankamas krūvis norint sulieknėti/užsiauginti raumenukų ar tiesiog sustangrinti kūną ir pagražinti kūno formas.
Trmpas šios programos pristatymas yra čia. Gal atsiras ir daugiau bendraminčių :)

Kaip minėjau, sportuoju jau aštuntą savaitę. Ir rezultatai tikrai akivaizdūs - mažėjančios kūno apimtys, krentantis svoris, stangresnis kūnas ir, svarbiausia - puiki nuotaika! Dar niekada nesu taip laukusi pavasario! :)

Todėl galiu drąsiai visoms rekomenduoti šią programą  - pamirškite pasiteisinimus dėl laiko ar lėšų stokos, pamirškite perpildytą sporto salę - kūno linijas kuo puikiausiai galima dailinti ir namuose!

Ir pabaigiai, šiek tiek motyvacijos :)

Pirmas blynas

Labas!

Kodėl pradedu rašyti šį blog'ą? Ne, ne todėl, kad jaučiuosi išskirtine ar turinti labai daug ką įdomaus papasakoti. Tiesiog ieškau naujo užsiėmimo, kitokių savirealizacijos galimybių.

Apie ką bus šis blogas? O gi apie viską, kas mane labiausiai domina - keliones, sportą, sveiką gyvenseną,  įvairių patiekalų receptus, žmonių tarpsusavio santykius, pagalbą kitiems, kosmetiką, madą, naujus pirkinius.

Žinoma, manau, kad neapseisiu ir be įvairių kasdieninių nuotykių, kurių pilnas gyvenimas, aprašymo.



Esu Rūta, man 23-eji. Esu kilusi iš nuostabaus, kuo šilčiausius prisiminimus keliančio mieto - Panevėžio. Tačiau šiuo metu gyvenu, studijuoju ir dirbu Vilniuje. 
Ačiū Dievui, baiginėju jau paskutinį savo studijų kursą. Tiesą sakant, labai gailiuosi įstojusi į teisę, kadangi jaučiuosi visiškai ne savo vėžiose. Na, bet kaip ir dauguma lietuvių, esu pratusi sukąsti dantis ir kentėti :)

Užteks apie mane, geriau pagalvosiu, ką rimtesnio ir įdomesnio galėčiau papasakoti kitama įraše :)

Rūta